BTA'da Çalışmak

BTA’DA ÇALIŞMAK

Ülkemizin uluslar arası arenada temsilciliğini de üstlenen BTA için nitelikli insan gücü, başarının anahtarıdır. Şirketimizin tüm çalışanlarının eğitimli, vizyonu geniş, hizmet sektörüne uygun kişiler olmasına özen gösterilmektedir. Sayıları 3 bini aşan BTA ailesi üyeleri dinamik çalışma ortamlarında kendilerinden neler beklendiğini bilen ve hizmet verdiğimiz her noktada misafir memnuniyeti için çalışan değerli bireylerdir.

İK UYGULAMALARI

İşe Alım

İşe alımlarında doğru işe doğru insanın yerleştirilmesi yaklaşımını benimseriz. İşe alım sürecinde adaylara fırsat eşitliği sağlamak temel ilkemizdir. Sorumlu düzey ve üzeri pozisyonlar için 2009 yılı başından itibaren Kişilik Envanter Testi uygulanmaya başlanmıştır. Envanter sonuçları, pozisyon yetkinlikleri ile karşılaştırılmakta ve seçim aşamasında etkin olarak kullanılmaktadır. Bunun haricinde İngilizce bilgisi gereken pozisyonlar için seviye tespit imtihanı yapılır. Tüm bu aşamalardan başarılı bir şekilde geçen adaylar içinden işini yapmayı en çok sevdiğine inandıklarımızı ekibimize katarız.

Görüşmeler sonucunda ihtiyaç duyulan pozisyonda değerlendirilemeyen adayların özgeçmişlerini ileride oluşabilecek uygun pozisyonlarda değerlendirilmek üzere 6 ay süreyle veritabanımızda saklarız.BTA’nın geniş kariyer imkanlarından yararlanmak ve bize başvuruda bulunmak için siz de buraya tıklayıp formu doldurabilir ya da ik@bta.com.tr. mail adresine özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

Eğitim

BTA ailesine katılan yeni üyelere kurum kültürü, kalite politikaları, organizasyon yapısı, HACCP/ISO Standartları oryantasyon eğitimleri çerçevesinde tanıtılır. Amacımız, yeni işe başlayan personelin işe uyumunu ve BTA ailesine entegrasyonunun en etkili şekilde sağlanmasıdır. Personele görevlerinin teknik içeriği ve kişisel gelişimlerine uygun eğitimlerin kurum içi veya kurum dışında sunulmasını sağlamaktır. Amacımız, çalışanlarımızı eğitim ve kısa süreli rotasyonlar ile geliştirerek; kariyer gelişimlerini desteklemektir.

Ücret ve Yan Haklar

Net ücret bazında aylık olarak ödenmektedir. Çalışanlarımıza yılda 12 maaş ödenmektedir. Çalışanlarımıza yasal ve sosyal hakları eksiksiz sağlanır. Ayrıca Özel Sağlık Sigortasından yararlanmak isteyen personelin, ödeyeceği primlerin %50’si BTA tarafından karşılanmaktadır. Geri kalan kısım personelin maaşından 12 taksitte kesilir.

Şirketimiz, 1-5 yıl (5 yıl dahil) çalışanlar için 14 iş günü, 6-15 yıl (15. yıl dahil) çalışanlar için 20 iş günü, 15 yıldan fazla çalışanlar için 26 iş günü izin imkânı ile birlikte evlilik, ölüm, doğum ve süt izni gibi izin haklarını da çalışanlarına sunmaktadır.

Performans Değerlendirme Sistemi

Performans Değerlendirme Sistemi (PDS), operasyon çalışanlarına 6 aylık, orta ve üst düzey yöneticilere 1 yıllık periyotlarda uygulanmaktadır. Yetkinlikler ve hedeflerin değerlendirildiği PDS, ast üst ilişkilerinin yapılanmasına ve personelin kendisine ayna tutmasına yardımcı olur.

PDS sonuçları; çalışanların gelişim ihtiyacı olan yönlerinin tespit edilmesinde, eğitim planlarının oluşturulmasında ve terfi kararlarında kullanılır.

PDS’nin en önemli unsurları; yöneticiler ve çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirerek başarıya ulaşma sürecini hızlandırmak ve hedeflenen müşteri odaklı, yenilikçi hizmetin çalışanlar tarafından gerçekleştirilmesini sağlamaktır.

Sağlık Hizmetleri

Terminal binasında muayene ve acil durumlarda müdahale hizmeti veren anlaşmalı şirket doktorlarımız bulunmaktadır.

Çalışma Saatleri

Ofis personeli hafta içi hergün 08:00 – 17:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Konuklarına 7 gün 24 saat hizmet veren BTA’nın operasyonda görev alan personeli vardiyalı sistemde; sabah, akşam ve gece vardiyalarında dönüşümlü olarak çalışmaktadır. Vardiyalı çalışmada 6 gün çalışıp 1 gün izin kullanılmaktadır. Her vardiyanın başlangıç ve bitiş saatlerinde İstanbul, İzmir ve Ankara’da çeşitli güzergahlarda hizmet veren ücretsiz personel servislerimiz bulunmaktadır.